Meie rajad

KROSSIRADAmx track

Meie radadele on oodatud kõik, kes naudivad üle kõige MX ja off-road mootorisporti ning looduses olemist! Aravete krossirajal ootab sind sõitma 1500 meetrit liiva-kruusa-savisegust pinnast erinevate kõrgustega hüpete ja 12 kurviga. Raja laius minimaalselt 7-8 meetrit.

Rada asetseb kunagises Aniste karjääris, kus silmailu pakub ümbritsev mets, metsa taga Sääsküla oja ja rajaäärsed tiigikesed, kus suvisel ajal saab pärast sõitu ka kümmelda. Lõkkeplatsiga puhkealal DSC_0017saavad perekond ja sõbrad treeningutele kaasa elada ning suurel niidetud haljasalal  lapsed omi mänge mängida.

Kuival ajal on raja kastmiseks tuletõrjeauto Madam 53 ja Belarusi järgi käiv veepump. Rada hooldame vastavalt vajadusele nii NAT buldooseriga kui Belarus traktoriga.

PÕRGULISTE METSARADA

Krossiraja ümber metsas ja endise karjääri alal kulgeb rohkete tõusude ja langustega erineval pinnasel – liiv, savi, muld, turvas, kiviklibu jne – kestvussõidu/endurorada, kus oma oskusi proovile panna ning võimekust testida. Kohati on raja pinnas mõnus metsaalune ja meenutab suusaradade põhja, kus muuseas hea ka jooksmas käia ja üldfüüsilist arendada. Kohati kulgeb rada mööda pehmet turvast, mis esmapilgul kutsuvana näib, aga paneb oma lainetega füüsise korralikult proovile. Vahepeale jääb liiva-savisemaid lõike.

DSC_0123Rajal pole kunstlikult tekitatud takistusi nagu palgivirnad, raudteerelsid või kaablirullid. Kõik on kujundatud vastavalt ümbritsevale loodusele ja rajameistrite fantaasiale.

Võistluste ajal kattub osa rajast ka krossirajaga, kus mõned lõigud sees ka vastupidises sõidusuunas. Metsarajal on võimalik eelneval ette teavitamisel igal ajal treenimas käia. Sõitma on oodatud kaherattalised, ATV-d, quadid.

Pikkust on rajal umbes kuue kilomeetri jagu ja laiust keskmiselt 3 meetrit, seega otseselt puude vahel nikerdamist pole ja möödumisvõimalusi on küllaga. Rada hooldame Belarus traktori ja NAT buldooseriga.

Sooviksid meie radadel üritust korraldada? Võta ühendust – Maria 510 4171 või mariakarumets@gmail.com

 

RAJA KASUTAMISE KODUKORD

Et saaksime rada ka edaspidi hooldada, on rajal sõitmise tasu 15 eurot. Oma tulekust tuleb eelnevalt teada anda: helistades 510 41 71 (Maria) / 51 97 97 52 (Tuljo) või saates sõnumi infoga, mis kell saabute ning treenivate masinate võistlusnumbrid, numbri puudumisel inimese nimi.

  • Rajal sõitmine keelatud ilma eelneva raja halduri teavitusetastar uus logo
  • Palume raja ääres olevaid rehve omavoliliselt mitte laiali vedada
  • Mootorratta või autoga niidetavale haljasalale sõitmine väga rangelt keelatud
  • Treeningu ajal sõiduvahendiga (mootorratas, quad, ATV jne) rajal seismine keelatud (peatu raja ääres, tankimisboksis või suundu rajalt ära parklasse)
  • Prügi mahapanek keelatud! (mis jaksasid endaga kaasa vedada, suudad ka ära viia)
  • Üksinda treenimine keelatud – kutsu sõber kaasa või helista raja haldajatele – ettevaatusabinõu juhuks, kui midagi peaks juhtuma
  • Keeldude rikkumisel trahv 150 eurot!

HEAD TREENIMIST!

 

NB! Keskkonnaseadustiku muudatusega ei tohi enam mootorsõidukiga võõral maatükil omaniku loata viibida!

Keskkonnaseadustiku üldosa seadus

Õigus kasutada võõrast maatükki ja veekogu

  • 32. Võõral maatükil viibimine

(1) Teise isiku omandis oleval maatükil (edaspidi võõras maatükk) võib viibida üksnes omaniku loal.

(2) Luba viibida võõral maatükil, välja arvatud õuemaal, eeldatakse olevat, kui omanik ei ole maatükki piiranud või tähistanud viisil, millest ilmneb tahe piirata võõraste viibimist maatükil, või kui tahe piirata viibimist ei ilmne muudest asjaoludest.

(21) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud loa olemasolu ei eeldata mootor- või maastikusõidukiga võõral maatükil viibimise puhul.

[RT I, 04.03.2015, 1 – jõust. 14.03.2015]

(3) Võõral maatükil viibides tuleb järgida seaduses sätestatud piiranguid ja maatüki omaniku õiguspäraseid nõudeid ning võimalikult suures ulatuses vähendada keskkonnahäiringute teket.

[RT I, 08.07.2014, 3 – jõust. 01.08.2014]

(4) Võõral maatükil viibides tuleb arvestada maatüki omaniku huve, eelkõige vältida omandi kahjustamist ja kodurahu häirimist.

 

Ja kuidas kõik alguse sai…

Aasta oli siis 1991, kui Tuljo Martin ja Lehar Pilv ostsid kumbki omale CZ125 kuubikulised krossimootorrattad ja polnud kohta, kus nendega sõita. Poisid teadsid, et endises Aniste kruusakarjääris on ammu töö lõpetatud ja koha peal asja kaedes selguski, et kogu karjäär on mattunud võssa ja maltsa. Üksikud künkad ja hunnikud meenutasid veel karjääri tööd.

Noorukitel tekkis idee. “T150ga lükkasime esimese meetrikõrguse künka, siloroop oli veel järgi,” meenutab Tuljo Martin. Nii saigi valmis umbes 400 meetri pikkune rada. Mõnda aega said nad seal sõita, kuniks noormehed kutsuti ära sõjaväkke. 1995. aastal olid Tuljo ja Lehar sõjaväest priid ning läks lahti suuremaks rajaehituseks.

Aravete Agro andis buldoseeri T130 ning rada hakkas võtma taolist ilmet nagu me seda tänasel päeval näeme. Aasta hiljem toimus seal esimene Tuljo Martini korraldatud motokrossivõistlus. Sellest ajast alates on Aniste krossirajal toimunud igal suvel Tuljo eestvedamisel motokrossivõistlused. Vahepeale jäid mõningased pausid, kuid 2018. aasta suvel on Aniste krossirajal 20. motospordivõistlusi täis suvi.